Biz Kimiz ?

Kısa adı AGON olan Anadolu Geleneksel Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ;

Binlerce yıldan bu yana tarihimizin her anında yer alan Halk Oyunları olgusunu araştırmak, geleneksel kültür mirasımızı ele alarak insanların geçmişten günümüze sağlam bir köprü kurmasını sağlamak ve bu çalışmaları yaparken gerçek değerlerden vazgeçmeden ama günümüz imkanlarından yararlanarak oyunlarımızı modern bir anlayışla işleyip var olan Halk Kültürüne sahip çıkmak, yaşatılması ve yaygınlaştırılmasına destek olmak hedefleri ile 2000 yılında kurulmuştur.

Bu hedefler doğrultusunda hareket eden AGON , kültürümüzün geleceğe aktarılmasını sağlamak amacıyla miras bekçileri olarak gördüğü gençlerimize ışık tutmaya, onlara ülkemizin farklı karakteristik yapılara sahip halk oyunlarını en doğru ve otantik şekilleriyle öğretmeye çalışmaktadır.

Halk kültürümüzün yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması ve yaygınlaştırılması için çaba harcayan kulübümüz bu amaçlar doğrultusunda çeşitli yurtiçi ve yurt dışı festivallerde görev almıştır. Yapmış olduğu yurt içi gezileriyle de katılımcılara ülkemizin var olan güzelliklerini görme ve yeni kültürleri öğrenme fırsatları tanımıştır. Ayrıca düzenlediği çeşitli gösteri ve gecelerle de katılımcılarının birbirlerini tanımalarına ve birbirleri ile kaynaşmalarına yardımcı olmuştur. Amatör bir ruhla başlayan kurucu üye ve idarecilerin katkıları ile gelinen noktanın haklı gurur ve mutluluğu yaşanmaktadır.

Kulübümüz Halk Oyunları ile başladığı eğitim serüvenini geniş bir yelpazeye yayarak farklı dallarda açtığı kurslarla etkin bir şekilde hizmet sunmaya devam etmektedir.

Çalışma Salonlarımız

Üst salonumuz 100 M², Alt salonumuz 80 M² olup , salonlarımız komple laminant parkeli, soyunma odalı, çift klimalı ve ses düzenlidir.

Ayrıca , Kulübümüzde çalışmanızın saatini beklerken veya molalarda dinlenebileceğiniz , keyifli  sohbetler yapabileceğiniz köşemiz.