Eğitmenler

CEM YOLAÇ

Sosyal Latin Dansları

1988 İstanbul doğumlu olan Cem Yolaç ilk dans adımlarını 2007 yılında Aytunç Bentürk’le attı. Kısa sürede hızla gelişim gösteren Cem, ilk yılında Aytunç Bentürk Dans Akademi’de asistan eğitmen oldu. Dansa başladıktan 6 ay sonra A klas sporcusu ünvanını aldı ve 2008 yılında ilk katıldığı Türkiye Salsa ŞampiyonasındaA klasmanda 2.lik elde etti, ayrıca Türkiye Dans Sporları Federasyonu lisanslı antrenörüdür. Devam eden kariyerinde katıldığı uluslararası Latin Dansı kongrelerinde dünyaca ünlü eğitmenlerden aldığı derslerle gelişimini sürdürdü. 2010 yılında eğitim amaçlı taşındığı Londra’da yaşadığı sürede İngiltere’nin en ünlü Salsa eğitmenlerinin yanında London Latin Dance Academy’de Salsa, Cha cha cha, Erkek Stili dersleri verdi. Türkiye’ye döndükten kısa birsüre sonra Şanghay’a taşındı ve 3 yıl boyunca Şanghay’daki en büyük ve ünlü dans stüdyosu olan Soul Dancing Company’de Salsa eğitmenliği yaptı. Dans kariyerine başladığından bu yana dünyanın birçok farklı kültüründen öğrenci ve eğitmen ile çalışma imkanı bulan Cem, 2016 yılında Türkiye’ye yaptığı kesin dönüşünün ardından tecrübesi ve renkli dans tarzı ile Aytunç Bentürk Dans Akademi’de eğitmenliğe devam etmektedir.

DEMET TEKİN

Flamenko

2003 yılında dansa Latin danslarıyla başlayan Tekin, 2006 yılından bu yana da Flamenko dansı üzerine çalışmaktadır. Bu zaman süresince birçok kez İspanya’ya giderek usta Flamenko eğitmen ve koreograflardan eğitim almak suretiyle kendisini geliştirmiş ve uzmanlaşmıştır. 2009 yılından bu yana da Flamenko dansı hakkındaki bilgisini eğitim vererek Flamenko’yu seven kişilerle paylaşmaktadır. Aynı zamanda uzman fizyoterapist ve akademisyen olup “Dans ile Fizyoterapi” konulu bir çalışmayı hayata geçirmeyi planlamaktadır. Kalkedon Flamenko Kültür ve Sanat Derneği’nin kurucularından olan Demet Tekin, halen kendi koreografilerini üretmeye ve sahnelemeye devam etmektedir.

ERKUT AYTAÇ

Tango

Hayatının 17 senesini spora adadıktan sonra Arjantin klasik müziğine aşık olup 2006 yılında Tango ile tanışmıştır. Özhan Leylek, Fulya Güney, Özhan Aras, Serkan Gökçesu gibi değerli, eğitmenler ve Cecilia Garcia, Sebastian Arce, Mariana Montes, Chicho Frumboli, Juana Sepulveda, Dana Frigoli, Pablo Villarraza gibi Arjantin kökenli Eğitmenlerin dersleri ve workshoplarına katılarak Dans birikimini arttırdı. Türkiye'de düzenlenen tango yarışmalarına katıldı ve dereceler aldı. İstanbul'da bir çok dans okulunda eğitmenlik yaptı. Tango geceleri organizasyonlarını devam ettiriyor.

ESER KÜÇÜK

Bale

1988 yılında İstanbul da doğdu. 2008-2009 öğretim yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü nü kazanarak 2011-2012 öğretim yılında eğitimini tamamladı. 2010-2012 Sakarya Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayarak müzik öğretmeni oldu. Bale, Halk Oyunları, Modern Dans, Bağlama eğitimleri aldı. Mİithatpaşa Şükrü Ayna Anadolu Lisesinde Müzik Öğretmeni olarak stajını tamamladı. Türk Güneşi Dans Tiyatrosunda 4 yıl dansçı olarak görev aldı. Yapa Anaokulunda bale, modern dans ve müzik dersleri, Agon Dansta, bale ve roman eğitimi vermektedir.

FİLİZ ÖZÜM

Modern Dans

FUAT ALKIŞ

Erbane ,Vurmalı çalgılar

GİZEM GÜLER

Sosyal Latin Dansları

1982 doğumlu Gizem Şenyaprak , Lise eğitimini İstek Vakfı Semiha Şakir Koleji, üniversite eğitimini ise İstanbul Üni. Ulaştırma ve Lojistik Y.O lunda tamamladı. İlkokul dönemlerinde atletizm ve ritmik jimnastik ile uğraşmış, 1998 yılında Aytunç Bentürk ile tanışması ile dans kariyerine başlamıştır. 1998 yılında FFDC’de ilk dans derslerini aldıktan sonra 2000-2006 yıllarında Aytunç Bentürk’ün asistanlığını yapmıştır. Aynı zamanda çeşitli yarışmalara katılmış, Bahadır Efe ile partnerlik yaptığı 2003 Türkiye Salsa Ulusal Şampiyonasında 1.lik almıştır.

GÜLCAN KOCA

Türk Halk Müziği

İstanbul doğumlu. Evli, bir çocuk annesi. İlköğrenim yılları Kartal’da, akademik eğitimi ise İ.T.Ü. T.M.D. Konservatuarı Halk Oyunları Bölümü’nde başladı, ve Temel Bilimler Bölümü’nden aldığı lisans diplomasıyla sona erdi. İlköğrenim yıllarında Kartal Belediyesi Turizm ve Folklor Derneği bünyesinde önce Kartal’ı, sonraki dönemlerde ise Türkiye’yi temsil eden Türk Halk Müziği ve Türk Halkoyunları etkinlerinde görevler aldı. Akademik eğitimi yıllarında da İ.T.Ü. T.M.D. Konservatuarı Türk Halk Müziği korosunda görevler aldı. Aynı yıllarda profesyonel ses - müzik kayıt stüdyolarında; çeşitli müzik türlerinde, ülkemizin önemli sanatçılarına vokalist olarak eşlik etti. Önemli saz sanatçıları eşliğinde de sahne çalışmalarını sürdürdü. Birçok profesyonel projede ise sanat yönetmeni olarak yer aldı. İ.T.Ü. eğitim sürecini başarıyla tamamladıktan sonra özel- devlet okullarında, çeşitli derneklerde müzik, evrensel dans ve halk oyunları eğitmenlik ve öğretmenlikleri yaptı. Yıllarca emek verdiği müziğe, kendi yorum ve vizyonuyla, bir Türk Halk Müziği albümüyle katkıda bulunma hazırlıkları devam etmektedir. Gülcan Koca halen Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü T.H.M. Seçici kurul üyesidir.

HALİL BORAN

Kafkas Dansları

1972 Kars dogumlu. 1989 yılında Kadir Has Lisesinde okurken başladığı KAFKAS DANSLARINA egitmen ve dansçi olarak araliksiz 28 senedir devam etmektedir. 2012 Yetenek Sizsiniz Türkiye finaisti olarak Kafkas Kartallari grubunda dansçi ve gurubun sözcüsü olarak yer almıştır. 28 Yılda birçok kez Türk halkdanslarını yurtiçi ve yurtdışı festivallerde basariyla temsil etmistir. Bugune kadar yuzlerce çocuk, genç ve yetişkini halkoyunlari camiasına kazandırmıştır. Halen Galatasaray ilkokulunda halkdansları öğretmeni olarak görev yapmaktadır

HÜLYA ÇATALTEPE

Halk Dansları

20 yılı aşkın zamandır Dünya dansları ile ilgilenmektedir. Spor Bakanlığı Halk oyunları 2.Kademe Antrenör ve MEB Usta Öğreticisi belgesine sahiptir. Üniversite Kimya mezunudur. Uzun süre iki mesleğini de bir arada devam ettirdikten sonra Kimyacı kimliğini bırakarak çeşitli okul ve kurumlarda Halk oyunları ve Dans eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Dans yaşamı boyunca yurt içi ve yurt dışı festivallerinde , çeşitli dans organizasyonlarında, projelerde ve yarışmalarda görev almıştır. Aynı zamanda Agon Dans' da Dansçı, Eğitmen , Başkan Yardımcısı ve Sanat Yönetmeni olarak dans yaşamına devam etmektedir.

ONUR ALP SANCAKTAR

Sosyal Latin Dansları - Hip Hop

ÖMER CAN KOL

Sosyal Latin Dansları

ÖMER ÇAKICI

Modern Danslar

Dans hayatına profesyonel olarak 2010 yılında başladı. Türk Halk Dansları yanısıra çeşitli dünya danslarınında eğitimi aldı. 2012 yılında M.E.B. onaylı Türkiye - Ukrayna Derneğinde görev aldıktan sonra,yaptığı projeleri Türk ve Ukrayna Halk dansları ile daha doğru harmanlayabilmek adına Ukrayna da çeşitli grupları izlemek ve kültürün en yalın halini öğrenmek için Ukrayna’ya giderek projelerini daha da üst seviyelere taşıdı. 2013 yılında Türk Gecesi olarak bilinen organizasyonlarda görev aldı. 2012 - 2016 arasında birçok devlet okulu ve binlerce öğrenci ile birçok gösteri sergiledi. 2014 yılında Kuleli Askeri Lisesi ile Anadolu’dan Çanakkale’ye adlı 60 dakikalık 18 Mart Çanakkale zaferini anlatan dans tiyatrosunda koreograf ve eğitmenlik yaptı. 2015 yılında Kuleli Askeri Lisesi ile Ölümsüz Lider adlı 50 dakikalık 10 Kasım’ı anlatan dans tiyatrosunda koreograf ve eğitmenlik yaptı. AGON Dans’ta 3. yılı olan Ömer ÇAKICI bu güne kadar ‘’ Anadolu’nun Renkleri , Tribal Fusion , Aşkın Dansı , Ethnic Shaman ‘’ adlı projelerde eğitmen ve koreograflık yaptı.

ÖMER KAHVECİOĞLU

Sirtaki - Zeybetiko

ÖZGÜL DÜNDAR

Halk Dansları

12 yıldır Halk Oyunları ile ilgilenmektedir. Üniversite mezunudur.2000 yılından beri derneğimiz üyesi olup halen derneğimizde Halk Oyunları eğitmenliği yapmaktadır.

PELİN ŞENDİL

Oryantal - Roman

1980 İstanbul doğumlu PELİN ŞENDİL, Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniveritesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümünde bitirdi.Üniversite eğitimi boyunca başlangıç seviyede “Amerikan tab” ve “Bale” dersleri de gördü ve amatörce devam ettirdi. Fatih Folklor Araştırma ve Turizm Dernegi G.S.K. ile birlikte 1997 yılında Halk Oyunları İstanbul Grup Birirnciliği, 1998 yılında da Halk Oyunları Türkiye Grup Üçüncülüğü aldı. 2003-2005 yıllarında T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Türk Halk oyunları Federasyonu Başkanlığı’na bağlı olarak hakemlik ve antrönörlük yaptı.2005 yılında Latin dansı eğitimi aldı ve eğitimini tamamladıktan sonra ustalık belgesi almaya hak kazandı. Aynı zamanda Star Tv. “Evlilik Dansı” ve ATV. “Benimle Dans Edermisin Yaz Ateşi” yarışmalarında eğitmenlik ve koreograflık yaptı. Hala çeşitli eğitim kurumlarında Roman&Oryantal, Halk Oyunları ve Latin eğitimi vermektedir.

RABİA KALAY

Modern Dans

SADIK ARSLAN

Halk Dansları

SELÇUK GÜLER

Sosyal Latin Dansları

SERAP GÜLCÜ

Oryantal - Roman

1971 İstanbul doğumlu SERAP GÜLCÜ, Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniveritesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümünde bitirdi. Üniversite eğitimi boyunca başlangıç seviyede “Bale” dersleri de gördü ve amatörce devam ettirdi. Fatih Folklor Araştırma ve Turizm Dernegi G.S.K. ile birlikte 1997 yılında Halk Oyunları İstanbul Grup Birirnciliği, 1998 yılında da Halk Oyunları Türkiye Grup Üçüncülüğü aldı. 2003-2005 yıllarında T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Türk Halk oyunları Federasyonu Başkanlığı’na bağlı olarak hakemlik ve antrönörlük yaptı.2005 yılında Aytunç Bentürk’ten Latin dansı eğitimi aldı ve eğitimini tamamladıktan sonra ustalık belgesi almaya hak kazandı. Aynı zamanda Star Tv. “Evlilik Dansı” ve ATV. “Benimle Dans Edermisin Yaz Ateşi” yarışmalarında eğitmenlik ve koreograflık yaptı. Hala çeşitli eğitim kurumlarında Roman&Oryantal, Halk Oyunları ve Latin eğitimi vermektedir.

SERDAL AĞAÇ

Halk Dansları

TÜLİN HANÇER

Hint Dansları

Hint Dansları Eğitmeni olarak 22 yıllık Dans hayatında Hint Dansları, Bollywood Dans, Bollywood Bhangra,Hint Oryantali,Türk Halk Dansları ve Oryantal Dans Branşlarında çeşitli zamanlarda ders Eğitimleri ve Workshoplar vermiştir.İlk koreografi çalışmasını 10 yaşında Halk Dansları ile yapmaya başlamıştır.4 yıldır İstanbul'da Hint Dansları Eğitmenlik yapmakla birlikte10 yıldır Profesyonel sahne hayatında TV canlı yayınlar,Festivaller,Kültürel Etkinlikler ve çeşitli organizasyonlarda yer almaktadır.

UFUK USLU

Halk Dansları - Tap Dansları

2004 yılında Yakacık Anadolu Teknik Lisesinden mezun olan Ufuk Uslu 2000 Yılında Tap Dans, Modern Dans ve Bale Eğitimi almaya başladı,2004-2006 yıllarında Organizasyon ve Hizmet Sektöründe Koordinatör olarak bir çok ilde görev yaptı. 2007 – 2012 Anadolu Ateşi ( Fire Of Anatolia) da Dansçı ve Eğitmen olarak Dünyanın çeşitli ülkelerinde çalıştı(İspanya, Romanya, Belçika, Almanya, Fransa, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, 2013-2014 yılarında İsdancebul Dans Topluluğunda Koreograf olarak görev yaptı.

CEM YOLAÇ

Sosyal Latin Dansları

CEM YOLAÇ

Sosyal Latin Dansları

DEMET TEKİN

Flamenko

DEMET TEKİN

Flamenko

ERKUT AYTAÇ

Tango

ERKUT AYTAÇ

Tango

ESER KÜÇÜK

Bale

ESER KÜÇÜK

Bale

FİLİZ ÖZÜM

Modern Dans

FİLİZ ÖZÜM

Modern Dans

FUAT ALKIŞ

Erbane ,Vurmalı çalgılar

FUAT ALKIŞ

Erbane ,Vurmalı çalgılar

GİZEM GÜLER

Sosyal Latin Dansları

GİZEM GÜLER

Sosyal Latin Dansları

GÜLCAN KOCA

Türk Halk Müziği

GÜLCAN KOCA

Türk Halk Müziği

HALİL BORAN

Kafkas Dansları

HALİL BORAN

Kafkas Dansları

HÜLYA ÇATALTEPE

Halk Dansları

HÜLYA ÇATALTEPE

Halk Dansları

ONUR ALP SANCAKTAR

Sosyal Latin Dansları - Hip Hop

ONUR ALP SANCAKTAR

Sosyal Latin Dansları - Hip Hop

ÖMER CAN KOL

Sosyal Latin Dansları

ÖMER CAN KOL

Sosyal Latin Dansları

ÖMER ÇAKICI

Modern Danslar

ÖMER ÇAKICI

Modern Danslar

ÖMER KAHVECİOĞLU

Sirtaki - Zeybetiko

ÖMER KAHVECİOĞLU

Sirtaki - Zeybetiko

ÖZGÜL DÜNDAR

Halk Dansları

ÖZGÜL DÜNDAR

Halk Dansları

PELİN ŞENDİL

Oryantal - Roman

PELİN ŞENDİL

Oryantal - Roman

RABİA KALAY

Modern Dans

RABİA KALAY

Modern Dans

SADIK ARSLAN

Halk Dansları

SADIK ARSLAN

Halk Dansları

SELÇUK GÜLER

Sosyal Latin Dansları

SELÇUK GÜLER

Sosyal Latin Dansları

SERAP GÜLCÜ

Oryantal - Roman

SERAP GÜLCÜ

Oryantal - Roman

SERDAL AĞAÇ

Halk Dansları

SERDAL AĞAÇ

Halk Dansları

TÜLİN HANÇER

Hint Dansları

TÜLİN HANÇER

Hint Dansları

UFUK USLU

Halk Dansları - Tap Dansları

UFUK USLU

Halk Dansları - Tap Dansları